Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Júl 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Protilietadlovci na Záhorí opäť úspešne zvládli bojové streľby


Protilietadlovci na Záhorí opäť úspešne zvládli bojové streľby
Príslušníci protilietadlového oddielu IGLA absolvovali 22. - 23. októbra na Záhorí bojové streľby z protilietadlového raketového kompletu S-2M.
Úlohou strelieb bolo cvičenie č. 4 – streľba protilietadlových strelcov na vrtuľník vo vise z krátkej zastávky. Od vydania povelu k paľbe má strelec necelých 15 sekúnd na vystrelenie rakety a zasiahnutie svetlice, ktorá imituje vrtuľník.
Bojové streľby vo Vojenskom technickom a skúšobnom ústave Záhorie sú vyvrcholením dvojtýždňového intenzívneho výcviku, ktorý sa uskutočnil v priestoroch protilietadlovej raketovej brigády Nitra, a kontroly zladenosti, počas ktorej boli strelci a bezpečnostní dôstojníci preverení z teoretických vedomostí a praktických zručností odbornej prípravy.
Spolu 16 profesionálnych vojakov (z toho dve ženy) vystrelilo na Záhorí 37 rakiet krátkeho dosahu S-2M a splnilo úlohy vysoko profesionálne so záverečným hodnotením „výborne“. Najlepšie výsledky dosiahli poručík Marián Kalina, desiatnik Roland Rúžik, desiatnička Petra Šandrejová a vojak Rastislav Tököly.
„Som veľmi rád, že príslušníci protilietadlového oddielu IGLA potvrdili svoju profesionalitu a vysokú úroveň pripravenosti na plnenie úloh napriek obmedzeným zdrojom na výcvik,“ povedal po streľbách zástupca veliteľa protilietadlovej raketovej brigády podplukovník Jozef Paňko. Zástupca veliteľa zároveň ocenil prístup všetkých príslušníkov, ktorí absolvovali výcvik a bojové streľby.
Kvalitným splnením bojových strelieb príslušníci 1. a 2. protilietadlovej batérie IGLA pokračujú v tradícii výborných výsledkov bojových strelieb, ktoré v podmienkach vzdušných síl boli hodnotené vždy len výborne. „Svedčí to nielen o kvalite organizovaného sústredeného výcviku v podmienkach útvarovej učebno-výcvikovej základne, ale aj o profesionálnom prístupe a hrdosti na vojenskú odbornosť," dodal Paňko. 

Protilietadlovci na Záhorí opäť úspešne zvládli bojové streľbyProtilietadlovci na Záhorí opäť úspešne zvládli bojové streľbyProtilietadlovci na Záhorí opäť úspešne zvládli bojové streľbyProtilietadlovci na Záhorí opäť úspešne zvládli bojové streľbyProtilietadlovci na Záhorí opäť úspešne zvládli bojové streľbyProtilietadlovci na Záhorí opäť úspešne zvládli bojové streľbyProtilietadlovci na Záhorí opäť úspešne zvládli bojové streľbyProtilietadlovci na Záhorí opäť úspešne zvládli bojové streľbyProtilietadlovci na Záhorí opäť úspešne zvládli bojové streľbyProtilietadlovci na Záhorí opäť úspešne zvládli bojové streľbyProtilietadlovci na Záhorí opäť úspešne zvládli bojové streľby

Autor: plrb , Foto: plrb - Dátum: 25.10.2013
Čítanosť: 4029
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share