Preskocit navigáciu

Putovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mb

Dlho očakávaný hokejový turnaj o putovný pohár veliteľa brigády, sa uskutočnil v dňoch 10. a 11. marca na hokejovom štadióne v Leviciach.

Majstrovstiev, pod záštitou veliteľa brigády plukovníka generálneho štábu Jána Bujňáka, sa zúčastnilo šesť mužstiev z podriadených súčastí Ozbrojených síl SR (OS SR). Hralo sa dvakrát po dvadsať minút, systémom každý s každým, v dvoch skupinách. V skupine A sa stretli mužstvá z posádky Levice, posádky Rožňava a mužstvo z veliteľstva Pozemných síl OS SR Trenčín. B skupinu tvorili posádka Topoľčany, posádka Ružomberok a Akadémia ozbrojených síl (AOS) Liptovský Mikuláš.

Odborný dozor zastrešovali medzinárodne uznávaná rozhodkyňa na svetových podujatiach Michaela Kúdelová a rozhodca Ivan Košút.

Druhý deň hokejového turnaja priniesol poradie prvých troch najlepších mužstiev. Prvenstvo a úprimná gratulácia za skvelý výkon patrí príslušníkom z 1. mechanizovanej brigády Topoľčany, druhé miesto obsadilo mužstvo z posádky Rožňava a na treťom mieste sa umiestnilo mužstvo z AOS Liptovský Mikuláš.

Rozhodujúce zápasy boli vyrovnané, obzvlášť finálový, kde o výsledku v prospech 1.mb rozhodlo nariadené trestné strielanie v posledných sekundách zápasu. Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený kapitán Šimon Šupa (1.mb Topoľčany) a brankár vojak Matej Janáči (AOS Liptovský Mikuláš).

Putovný pohár, ktorý prevzali príslušníci topoľčianskej brigády, a diplomy odovzdal hráčom veliteľ levického práporu podplukovník Peter Bagačka.

Putovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mbPutovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mbPutovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mbPutovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mbPutovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mbPutovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mbPutovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mbPutovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mbPutovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mbPutovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mbPutovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mbPutovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mbPutovný pohár veliteľa brigády v hokejovom turnaji získali príslušníci 1.mb

Autor: por. Mgr. Eva Bukovcová - 13.mpr , Foto: por. Mgr. Eva Bukovcová - 13.mpr, rtm. Boris Vazovan - 1.mb - Dátum: 12.03.2014