Preskocit navigáciu

Finálna fáza cvičenia Slovenský štít 2023


Finálna fáza cvičenia Slovenský štít 2023

V stredu 22. júna sa ENDEX nástupom v priestoroch Dlhých dolných dielov dostalo cvičenie Slovenský štít 2023 do svojej finálnej fázy.


Ako uviedol brigádny generál Róbert Kecső vo svojom príhovore, „viac ako dva týždne sme čelili rôznym situáciám, v ktorých sme museli opustiť svoju komfortnú zónu, prekonať seba a svoje osobné limity. Čo je najdôležitejšie, nikto z nás sa nevzdal a všetci ste potvrdili svoju fyzickú a psychickú odolnosť a pripravenosť.“


Počas nástupu odovzdali veliteľ 2.mechanizovanej brigády, riadiaci cvičenia, pamätné dary a certifikáty veliteľom jednotlivých cvičiacich jednotiek a medailou pozemných síl ocenil tých najlepších za aktívny a profesionálny prístup a vynikajúce plnenie úloh cvičenia Slovenský štít 2023. Záver nástupu prebiehal v priateľskej atmosfére a bolo zrejmé, že okrem nových skúseností a poznatkov si vojaci z cvičenia odnesú aj nové priateľstvá a kontakty.


Cvičenie ukázalo, že vojaci Ozbrojených síl Slovenskej republiky, prápor mnohonárodnej bojovej skupiny a vojaci krajín V4 a Národnej gardy štátu Indiana sú plne schopní plniť úlohy obranných a útočných operácií. Počas cvičenia si veliteľstvo práporu naplno preverilo plánovanie, velenie a koordináciu obranných a útočných operácií medzinárodných jednotiek na území Slovenska. Preverila sa aj spolupráca, vyžiadanie a integrácia palebnej podpory počas bojovej činnosti v rámci medzinárodných síl. Logistické jednotky si precvičili plánovanie a realizáciu zásobovania, obnovy a výmeny prostriedkov počas bojovej činnosti.


Finálna fáza cvičenia Slovenský štít 2023 Finálna fáza cvičenia Slovenský štít 2023 Finálna fáza cvičenia Slovenský štít 2023 Finálna fáza cvičenia Slovenský štít 2023 Finálna fáza cvičenia Slovenský štít 2023 Finálna fáza cvičenia Slovenský štít 2023 Finálna fáza cvičenia Slovenský štít 2023 Finálna fáza cvičenia Slovenský štít 2023 Finálna fáza cvičenia Slovenský štít 2023 Finálna fáza cvičenia Slovenský štít 2023 Finálna fáza cvičenia Slovenský štít 2023

Autor: mjr. Eva Demešová , Foto: mjr. Eva Demešová/npor. Andrea Kažimírka/PAO NATO MN BG SVK - Dátum: 23.03.2023
Čítanosť: 1574
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share