Preskocit navigáciu

Návšteva žiakov a učiteľov Strednej priemyselnej školy dopravnej v 81. krídle Sliač


Návšteva žiakov a učiteľov  Strednej priemyselnej školy dopravnej v 81. krídle Sliač

Dňa 24. januára 2024 a 8. februára 2024 navštívili 81. krídlo Sliač žiaci a učitelia 3. a  4. ročníka  Strednej priemyselnej školy dopravnej. Návštevu 81. krídla Sliač absolvovalo spolu 30. študentov a zároveň nádejných uchádzačov pre funkciu mechanik lietadiel.

Prezentáciu na leteckom trenažéri zahájil kapitán Juraj Maľa krátkym vystúpením, v ktorom študentov oboznámil s históriou, štruktúrou a hlavnými úlohami leteckej základne.  Študenti sa počas podujatia mali  možnosť stretnúť aj s mladými pilotmi lietadiel L-39. Piloti im poskytli bližšie informácie o letectve a zabezpečení cielenej regrutácie pre funkciu mechanik lietadiel. Program pokračoval ukážkou leteckého simulátora L-39, následne návštevou hangáru so stíhačkami, kde si každý študent mal možnosť vyskúšať fyzický kontakt so stíhačkou a stať sa tak na okamih pilotom.

Nasledovala prehliadka technického oddelenia a ukážka pracovísk pre elektrotechnickú a výškovú výzbroj a skupiny zbrojárskych a záchranných prostriedkov.

Študenti Strednej priemyselnej školy dopravnej zakončili svoju návštevu 81. krídla Sliač spoločnou fotografiou v múzeu leteckej techniky.

 


81. k Sliač81. k Sliač81. k Sliač81. k SliačNávšteva žiakov a učiteľov  Strednej priemyselnej školy dopravnej v 81. krídle SliačNávšteva žiakov a učiteľov  Strednej priemyselnej školy dopravnej v 81. krídle SliačNávšteva žiakov a učiteľov  Strednej priemyselnej školy dopravnej v 81. krídle SliačNávšteva žiakov a učiteľov  Strednej priemyselnej školy dopravnej v 81. krídle SliačNávšteva žiakov a učiteľov  Strednej priemyselnej školy dopravnej v 81. krídle Sliač

Autor: 81. k Sliač , Foto: 81. k Sliač - Dátum: 13.02.2024
Čítanosť: 1808
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share