Preskocit navigáciu

Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE


Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE

Spoločné cvičenie krajín V4, pod názvom COMMON CHALLENGE 2015, ktoré bolo záverečnou previerkou bojovej skupiny Európskej Únie krajín V4 vyvrcholilo dnes v poľskom výcvikovom priestore Drawsko Pomorskie.
Záver cvičenia bol venovaný predvedeniu činnosti jednotiek bojovej skupiny, ktoré mohli počas dňa pre významných hostí zhliadnuť pozvaní predstavitelia krajín V4. Slovenskú republiku reprezentoval náčelník Generálneho štábu generálporučík Milan Maxim.
Počas dvojdňovej návštevy Poľskej republiky navštívil generál Maxim Varšavu, kde sa stretol s veľvyslancom SR v PR Dušanom Krištofíkom a vo výcvikovom priestore bol informovaný o činnosti slovenskej jednotky bojovej skupiny.

„V4 Battle Group“ je Bojová skupina Európskej únie vytváraná krajinami Vyšehradskej štvorky. Je vytvorená v zmysle platného konceptu bojových skupín EÚ, kde je bojová skupina EÚ definovaná ako zmiešaná vojenská jednotka vo veľkosti posilneného práporu, disponujúca zložkami bojovej podpory a bojového zabezpečenia. Mala by byť tvorená buď jedným štátom, alebo mnohonárodnou koalíciou niekoľkých členských krajín EÚ na čele s tzv. vedúcim národom (lead nation). Túto úlohu vo V4 EU BG plní Poľsko, ďalšími prispievajúcimi krajinami sú Slovensko, Česká republika a Maďarsko. Skupina bude v pohotovosti v prvom polroku 2016. 


Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGEGenerálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGEGenerálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGEGenerálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGEGenerálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE2Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE2Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE2Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE2Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE3Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE3Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE3Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE3Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE4Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE4Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE4Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE4Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE5Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE5Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE5Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE5Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE6Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE6Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE6Generálporučík Maxim na cvičení COMMON CHALLENGE6

Autor: OOD NGŠ , Foto: vyslaný reportér - Dátum: 19.11.2015
Čítanosť: 2890
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share