Preskocit navigáciu

72. výročie oslobodenie obce Kalinov


72. výročie oslobodenie obce Kalinov

Oslobodenie prvej československej obce si dnes po 72 rokoch pripomenuli obyvatelia malebnej nízko beskydskej Kalinov. Delegácia ozbrojených síl na čele s náčelníkom Generálneho Štábu OS SR generálom Milanom Maximom, si uctila pamiatku padlých pri oslobodzovacích bojoch položením venca k miestnemu pamätníku.
"Spomienka na 72. výročie oslobodenia obce Kalinov – prvú oslobodenú obec na území bývalého Československa je zároveň aj spomienkou na tých, čo položili životy na bojiskách a má byť aj záväzkom a výzvou pre súčasných členov Ozbrojených síl SR. Zaväzuje nás k svedomitému a statočnému plneniu povinností, vyplývajúcich z nášho poslania: chrániť mier a slobodu vo vlasti i vo svete či pomáhať ľuďom pri rozličných ohrozeniach. Hrdosť na históriu Slovenskej republiky a jej ozbrojených síl bola a je základom tradícií, ktoré sa stali súčasťou aj dnešných ozbrojených síl," uviedol vo svojom príhovore generál Maxim.
Počas spomienkovej slávnosti sa ozbrojené sily prezentovali nie len na zemi ukážkou bojovej techniky, ale aj preletom dvojice lietadiel MiG-29.


72. výročie oslobodenie obce Kalinov72. výročie oslobodenie obce Kalinov72. výročie oslobodenie obce Kalinov72. výročie oslobodenie obce Kalinov72. výročie oslobodenie obce Kalinov 272. výročie oslobodenie obce Kalinov 272. výročie oslobodenie obce Kalinov 272. výročie oslobodenie obce Kalinov 272. výročie oslobodenie obce Kalinov 372. výročie oslobodenie obce Kalinov 372. výročie oslobodenie obce Kalinov 372. výročie oslobodenie obce Kalinov 372. výročie oslobodenie obce Kalinov 472. výročie oslobodenie obce Kalinov 472. výročie oslobodenie obce Kalinov 472. výročie oslobodenie obce Kalinov 472. výročie oslobodenie obce Kalinov 572. výročie oslobodenie obce Kalinov 5

Autor: OOdNGŠ , Foto: 2.mb - Dátum: 24.09.2016
Čítanosť: 1526
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share