Preskocit navigáciu

24. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka v Žiline.


24. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka v Žiline.  

V sobotu 26. mája 2018 sa opäť po roku konal už 24. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka v Žiline.                  VÚ 2790 ako hlavný organizátor spojil dokopy 3 podujatia - Memoriál Jozefa Gabčíka, MDD a Deň otvorených dverí. Takže v sobotu sa zišli v žilinských kasárňach všetky vekové kategórie - deti, mladí aj starší športovci a tiež nadšenci vojenskej histórie. Spoluorganizátormi tejto už tradične úspešnej akcie boli Hasičská brigáda Žilina, policajti, RSk ZA, Klub vojenských výsadkárov (KVV), Zväz protifašistických bojovníkov (ZPB) a kluby vojenskej histórie (KVH).

K pamätníku Jozefa Gabčíka, ktorého meno nesie 5. pšu prišli položiť vence Náčelník Generáneho štábu OS SR genpor. Ing. Daniel ZMEKO, veliteľ 5. pšu plk. Ing. Miroslav GARDLO, zástupcovia KVV, ZPB, Klubu generálov a tiež zástupca mesta Žilina p. Patrik GROMA.

Potom nasledoval samotný 11-kilometrový beh so štartom v Poluvsí pri rodnom dome Jozefa Gabčíka a cieľom v športovom areáli VÚ 2790. Pre všetkých, ktorí nebežali boli pripravené zaujímavé statické a dynamické ukážky v areáli 5. pšu. Viaceré KVH prezentovali dobovú techniku, výstroj, výzbroj a simulovali útok na nepriateľské pozície. Hasiči vykonali zásah horiaceho auta. Polícia vykonala ukážky zásahov služobných psov. Všetci organizátori dovolili zvedavcom nahliadnuť do vystavenej techniky. Nielen deti si mohli vyskúšať lukostreľbu alebo streľbu zo vzduchovky.  RSk ZA informovala záujemcov o podmienkach vstupu do OS SR a DVP a našli sa aj záujemcovia o AZ. Presne o 12.00 hod. vykonali príslušníci 5. pšu výsadok s dopadovou zónou v športovom areáli VÚ 2790. Čakanie na vyhlásenie výsledkov Memoriálu všetkým zúčastneným spríjemňovala žilinská skupina AYA s Tomášom Bezdedom.

24. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka splnil všetky očakávania a bol úspešný.


24. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka v Žiline. 24. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka v Žiline. 24. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka v Žiline. 24. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka v Žiline. 24. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka v Žiline. 24. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka v Žiline. 24. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka v Žiline.

Autor: pu os sr - Dátum: 29.05.2018
Čítanosť: 1017
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share